وبلاگ


عدسی های تدریجی ( پروگرسیو- Progressive) یا عدسی هایی برای دید دور و دید نزدیک و دید دائم

عدسی های تدریجی ( پروگرسیو- Progressive) یا عدسی هایی برای دید دور و دید نزدیک و دید دائم

در زمانهای دور، هنگامی که شخصی به دید طبی نزدیک نیاز پیدا میکرددر عین حالی که از دید طبی دور هم استفاده میکرد؛ تنها چاره ای که داشت اسفاده از یک عینک طبی دیگر برای دید نزدیک بود . بعد از مدتی تکنولوژی جدیدی در صنعت اپتیک و عدسی سازی بنام بایفکال (عدسیهای دو کانونی) پا به این دنیا گذاشت تا مشکل داشتن دو یا چند عینک را برطرف کند .
با این عدسیها، اجسام در فاصله 30 سانتیمتری در دید نزدیک و نیز دید دور شفاف و واضح بودند، اما از دید دائم خبری نبود . دید دائم محدوده حد فاصل دید نزدیک تا دید دور بود؛ بطور مثال دیدن تلویزیون، لپتاب، کامپیوترهای شخصی، شخص روبرو یا هر چیزی که در فاصله دو تا سه متری قرار داشت بود.
عدسیهای پروگرسیو یا همان عدسی های تدریجی جایگزین مناسبی برای عدسیهای طبی بایفکال گردید، در استفاده از عینکهای با عدسی های بایفکال مهترین علتهایی که باعث ناراحتی مصرف کننده بود، بزرگی محدوده دید نزدیک بود که با دید دور تداخل پیدا میکرد و مشکل دیگر نداشتن دید دائم بود .
پروگرسیو ها با داشتن انواع متفاوت، تمام این مشکلات و مسائل دیگر را نیز حل کردند .

عدسی های پروگرسیو به راحتی توانست مسائل سخت در استفاده از عدسیهای دوکانونی را از بین ببرد، این عدسیها میتوانند، بصورت شخصی و تخصصی برای هر فرد دارای آپشن های مختلف باشد؛ بطور مثال افرادی که کارمند و پشت میز هستند با میدان دید محدودتر یا آرشیتکت ها  جراخان، محققان، رانندگان، ویا برای کسانیکه ورزشهای حرفه ای میکنندمثل: اسکی، بیلیارد، انواع دوچرخه سواری، موتور سواری ها و یا ورزشهای تخصصی دیگر .
نگران اینکه چه نوع عدسی پروگرسیوی انتخاب کنید،که برای شما مطلوب قرار گیرد، نباشید، همکاران ما در فروشگاه با گرفتن اطلاعات تخصصی از شما و کاراتان این کار را برای شما راحت خواهند ساخت .

                                                                                                                            دوستدار شما 

                                                                                                                               کیوان روشن نژاد


نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت نظر وارد حساب کاربری خود شوید. ورود/ ایجاد حساب کاربری